Fuerteventura 2011


Fuerteventura, bol som na nej len raz, mi pripomína mlynček na mäso. Aspoň centrá Rene Egli I a II, Costa Calma, Sotavento. Nepokojný nárazový vietor, ktorý fúkal cez ostrov a dolinami padal z hôr. Možno som mal len zlé dva týždne, v každom prípade celý čas fúkal vietor 25 uzlov v nárazoch nad 40. A to môj priateľ, McArp, hovoril, že on to mal ešte horšie. Jazdil som tam na hranici svojich možností a moje deti tam takmer nejazdili vôbec (aspoň nie v centre I). Jakub (Vaník) surf asistent vo www.rene-egli.com mi hneď na začiatku oznámil, že na Fuerte je to stále tak. Zozačiatku som mu neveril, ale potom som uveril. Zlaté Prasonisi, zlatý Dahab. Špičkový surfista to však asi vidí ináč .......

Bývali sme v hoteli Melia Gorriones all inclusive s perfektnou stravou a ubytovaním. Po tejto stránke bolo všetko perfektné. Prišli sme však surfovať a získavať progres, z tohoto hľadiska sme sa ďalej neposunuli, aspoň moje deti nie. V centre I to bolo za hranou, v centre II to bolo na hrane. Ešteže tam dorazili windsurfisti z PWA a mohli sme sledovať tréningy takých velikánov windsurfingu ako Tonky Frans a iných.

Čo dodať na záver? Ak si špičkový windsurfista, oceníš tento spot. Poznám mnohých, ktorí, ak za hranice, tak na Fuerteventuru. Ale priemerný windsurfista s rodinou bude mať pravdepodobne problémy.